Godziny pracy i cele Z życia świetlicy

Godziny pracy i cele

Celem nadrzędnym świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości.

Godziny pracy świetlicy- rok szkolny 2023/ 2024

Wewnętrzny Regulamin Świetlicy Szkolnej

1. Przychodząc do świetlicy zgłaszamy się do wychowawcy świetlicy.

2. Nie wychodzimy ze świetlicy bez pozwolenia wychowawcy oraz nie oddalamy się od grupy w czasie zabaw na boisku szkolnym i placu zabaw. Należy za każdym razem informować wychowawcę w świetlicy o swoim wyjściu.

3. Od momentu przybycia do świetlicy uczestniczymy w organizowanych zajęciach i podporządkowujemy się poleceniom wychowawców .

4. Przestrzegamy zasad bezpiecznego zachowania się.

5. Zachowujemy się kulturalnie, używamy form grzecznościowych (dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam).

6. Nie przeszkadzamy koleżankom, kolegom i nauczycielom podczas prowadzonych zajęć, w czasie odrabiania prac domowych i podczas zabawy.

7. W przypadku jakichkolwiek trudności czy wątpliwości podczas odrabiania lekcji, korzystamy z pomocy wychowawcy.

8. Szanujemy i dbamy o wyposażenie świetlicy oraz zachowujemy czystość oraz zgłaszamy zauważone zniszczenia i zagrożenia.

9. Za zniszczenie  przez wychowanka zabawek, sprzętu lub wyposażenia  w świetlicy jego rodzice ponoszą odpowiedzialność materialną.

10. Po skończonych zajęciach, zabawie, posiłku porządkujemy swoje otoczenie.

11. Nie korzystamy z  telefonów komórkowych, MP3 oraz innych urządzeń przyniesionych z domu.

12..Za zaginione telefony, MP3 i inne urządzenia techniczne świetlica nie ponosi odpowiedzialności.

13. O naszym zachowaniu w świetlicy będą informowani wychowawcy klas i rodzice.