"Nakręceni dla Kubusia"- zbiórka nakrętek "Ratujemy i uczymy ratować"- pierwsza pomoc przedmedyczna Paczka dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Kraszewie- Czubakach "Szlachetna paczka"- pomoc dla rodzin w potrzebie Pomagamy Natalii Kopowicz "Białe serca"- kampania przeciwko przemocy, narkotykom "Góra grosza"- zbiórka dla dzieci z domów dziecka Kampania "Białych wstążek"- kampania przeciwko przemocy kobiet Pomagamy choremu Gabrysiowi Rychcikowi "Twój miś może zostać ratownikiem!"- akcja przekazywania misiów

Działaność charytatywna

"Białe serca"- kampania przeciwko przemocy, narkotykom

Rok szkolny 2022/ 2023

12 października 2022 roku nasza szkoła hucznie rozpoczęła kolejną już-

XVIII Kampanię "Białych Serc!"

Uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiśniewie wyposażeni w róznego typu instrumenty, balony i transparenty głosili hasło tegrocznej edycji. Brzmiało ono:

"Włącz alarm".

Akcja potrwa do 23 października 2022 roku. Uczniowie zostaną zapoznani z problemem fonoholizmu (uzależnienia od telefonu komórkowego). Wspólnie opracują pomysły i działania, które można podjąć, aby przeciwdziałać temu nałogowi.

Rok szkolny 2021/ 2022

19 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły zorganizowali marsz pod hasłem

"OD PIWA NIE TYLKO GŁOWA SIĘ KIWA".

Wydarzenie to realizowano w ramach

XVII KAMPANII BIAŁYCH SERC- SOLIDARNEGO PROTESTU PRZECIWKO NARKOTYKOM I PRZEMOCY!

Na ulice Starych Kosin po raz pierwszy wyszła cała społeczność szkolna. Uczniowie i dorośli trzymając w rękach transparenty, hasła i białe balony zwrócili uwagę mieszkańców wioski na szkodliwość zażywania narkotyków i picia alkoholu. Moc przekazu podkreślał hałas wywołany przez instrumenty muzyczne, trąbki.

Udział w marszu był głośnym protestem przeciwko nałogom, które prowadzą do agresji i przemocy.

Naszą szkołę w tym dniu połączyła niezwykła solidarność!

Rok szkolny 2020/ 2021

To już XVI Kampania Białych Serc,

czyli Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy.

Jest do akcja, której celem jest propagowanie życia bez narkotyków i przemocy.

Co roku Kampania ma inną tematykę, w tym roku są to e-papierosy i zagrożenia, jakie ze sobą niosą, a które stają się popularne wśród dzieci i młodzieży, i odbywa się pod hasłem

"Wszystko w Twoich rękach".

Nasza szkoła tradycyjnia dołączyła do akcji. Pojawiły się na szybach okien pierwsze białe seduszka.

Pomysłodawcą kampanii “Białych Serc” jest Mariusz Zalewski, a głównym organizatorem Grupa Zalewski Patrol we współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Charakterystycznym symbolem kampanii jest białe serduszko zawieszone w oknie. Kampania “Białych serc” ma na celu propagowanie życia bez narkotyków, skierowana jest głównie do młodzieży, dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Kampania jest również protestem przeciwko rosnącej liczbie osób uzależnionych, poświęcona jest także pamięci ofiarom narkotyków.

Kampania od początku wpisała się, jako stały program wśród szkół i instytucji społecznych, ponieważ w bardzo prosty sposób przemawia do młodych angażując ich do współudziału, a także nie wymaga nakładów finansowych oraz pracy. Przesłanie kampanii oraz jej wielki wymiar społeczny została zauważona przez Telewizję Polską programu I i II, Radio dla Ciebie, Radio Ciechanów.

Rok szkolny 2019/ 2020

Znalezione obrazy dla zapytania 15 kampania białych serc mława

"ZANIM TO SIĘ STANIE"-

hasło tegorocznej XV Kampanii Białych Serc

Kampania Białych Serc to kampania solidarnego protestu przeciwko narkotykom i przemocy, której pomysłodawcą jest Mariusz Zalewski, a głównym organizatorem Grupa Zalewski pomagająca osobom bezdomnym i uzależnionym.

"ZANIM TO SIĘ STANIE" pod takim hasłem aż do 25 października wielu miastach w Polsce, ale także poza jej granicami odbędą się liczne akcje profilaktyczno-edukacyjne, które przestrzegać będą przed narkotykami oraz odbędzie się wiele imprez sportowych stawiających również na zdrowy i sportowy styl życia. W tym roku główne przesłanie Kampanii Białych Serc dotyczyć będzie samobójstw wśród dzieci i młodzieży

Rok szkolny 2018/ 2019

12 października 2018 r. rozpoczęła się XIV Kampania Białych Serc - Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. W tym roku Kampania odbywa się pod hasłem:

"100 procent dla życia".

Tematyką przewodnią tegorocznej kampanii jest uzależnienie od napojów energetycznych oraz zagrożenie jakim jest mieszanie energetyków z alkoholem. Taka mieszanka wywołuje skutki niebezpieczne dla zdrowia i życia takie jak uczucie agresji, napady psychozy, ryzykowne zachowania, a często również przedawkowanie alkoholu wynikające z uczucia pozornej trzeźwości, które kończy się zazwyczaj paliptacją serca, zawałem, a w rezultacie także śmiercią. XIV edycję Kampanii Białych Serc honorowym patronatem objęli między innymi Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Symbolem akcji są białe papierowe serduszka, które pojawiły się na oknach naszej szkoły.

Rok szkolny 2017/ 2018

Po raz trzynasty 12 października 2017 r. rozpoczęła się

Kampania Białych Serc – Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy,

których symbolem są białe serduszka pojawiające się w oknach wielu miast w Polsce.

Nasza szkoła, jak co roku przyłaczyła się do tej akcji ozdabiajac okna białymi serduszkami.

Rok szkolny 2016/ 2017

Podsumowaniem działań związanych z kampanią "Białych Serc" było przedstawienie profilaktyczne

pt. "W sieci uzależnień".

Rok szkolny 2015/ 2016

Rok szkolny- 2014/2015

Rok szkolny- 2012/2013

Hasło kampanii: „NIE SKAZUJ NA ZAPOMNIENIE”.

To ogólnopolski solidarny protest przeciwko narkotykom! Pamiętamy o ofiarach uzależnień! Chcemy „głośno mówić”, że bezdomny, narkoman to przede wszystkim człowiek, któremu należy pomóc i nie można przechodzić obojętnie nawet jeśli wielokrotnie tej pomocy wcześniej odmówił.