Szanowni Państwo, w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia", nasi czwartoklasiści już otrzymali bezpłatnie laptopy. Sprzęt ten posłuży Im do nauki, codziennego użytku, a także rozwinie kompetencje cyfrowe.
Dyrektor Szkoły - Małgorzata Chocholska
Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Znaczek baśniowy na przygodę gotowy". Interesujące prace pod kierunkiem Pani Beaty Klimek przygotowali: Nikola Karwińska, Gabriela Przybysz, Ksawery Trojanowski, Oliwia Zalewska i Lena Żmijewska.
Życzymy powodzenia!!!
Nasza szkoła wzięła udział w konkursie "Razem dla Żubra" organizowanym przez Nadleśnictwo Dwukoły. Przez ponad miesiąc kilkoro uczniów bardzo zaangażowało się w zbieranie kasztanów i żołędzi. Łącznie zebraliśmy 86,55 kg. Dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy drugiej, trzeciej, szóstej i siódmej wykazały się super postawą. Zostaliście prawdziwymi opiekunami Stada Żubrów w Nadleśnictwie Dwukoły. Dziękujemy: Lenie Lis, Maksymilianowi Lis, Idze Ogrodowczyk, Agacie Nowocińskiej, Oliwii Ogrodowczyk, Gabrieli Nowocińskiej, Bartoszowi Jaroszewskiemu. Czekamy na podsumowanie konkursu w Nadleśnictwie Dwukoły.
Kasztany i żołędzie już czekają na żubry!!!
18 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Przerwa na czytanie". Szkoła po raz drugi dołączyła do tego wydarzenia. Urządziliśmy kącik czytelniczy w naszej szkolnej strefie relaksu, z którego uczniowie chętnie korzystali w czasie przerw. Zrobiliśmy sobie również dodatkowe przerwy na czytanie w czasie zajęć lekcyjnych. Wszyscy chętnie dzielili się wrażeniami z przeczytanych fragmentów książek, wierszyków i opowiadań. Mamy nadzieję, że nasz kącik czytelniczy nadal będzie przyciągał wielu uczniów.
Nasza szkoła bierze udział w XIX Kampanii Białych Serc – Europejskim Solidarnym Proteście Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Hasło tegorocznej edycji: „Kto z kim przestaje, takim się staje”.
Tradycyjnie, wraz z rozpoczęciem kampanii, białe serduszka jako jej symbol, pojawiły się w oknach naszej szkoły.
Uczniowie klasy III po omówieniu lektury przystąpili do tworzenia makiety Zagrody Bullerbyn.
„Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpopularniejszych powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Ciepła, pełna przygód i humoru opowieść o dzieciństwie, jest historią znaną kilku pokoleniom czytelników. Dzieci były zachwycone zadaniem, które wykonywały. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, wykorzystując w pracach różnorodne materiały czego efektem jest wspaniała makieta. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem przedstawiając swoją wizję maleńkiej wioski oraz jej mieszkańców. Zadanie było dla nich ogromnym wyzwaniem, ale również ciekawym doświadczeniem, z którego wywiązali się znakomicie.
Od kilku lat w naszej szkole prowadzone są zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. To specyficzna forma ćwiczeń, w których ruch został w pewnej mierze podporządkowany celom terapeutycznym.
Gimnastyka korekcyjna pomaga uczniom, u których rozwinęły się wady postawy, stanowi także ważny element profilaktyki. To zajęcia na których uczniowie świetnie się bawią. Na zajęciach wykorzystywany jest sprzęt, którym dysponuje szkoła.
Kolejny raz nasza szkoła weźmie udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Jest to akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.
Angielska herbata anagramowa, okazuje się być idealnym rozwiązaniem na połączenie języka polskiego z językiem angielskim. Szóstoklasiści bawili się doskonale, a jednocześnie uświadomili sobie wpływ innych języków na współczesną polszczyznę. Owe czynności były realizowane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: "Polak ma essę".
13 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem Pani Magdaleny Kuciejczyk przygotowali ciekawą część artystyczną. O oprawę muzyczną zadbała Pani Zofia Jagodzińska. Prezentując przygotowany program wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. W części oficjalnej glos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Chocholska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.
Po części oficjalnej Samorząd Uczniowski przygotował interesujące zabawy dla nauczycieli. Nasi pedagodzy wzięli udział w konkursie "Znawcy Młodzieży", mogli też rozpoznać siebie spośród uczniów przebranych za nauczycieli. Dzień zakończył się dyskoteką. Było super!!!
Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkoły jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.
Również uczniowie z klasy IV, VI i VII uczestniczyli w wyjeździe do Mławy, 10 października odwiedzili mławską kręgielnię. Celem wycieczki była nie tylko świetna zabawa, ale też propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, zacieśnianie relacji koleżeńskich.
Pobyt w kręgielni był wspaniałą rozrywką dla wszystkich. Gra okazała się niezwykle wciągająca i emocjonująca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla wielu dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów. Potem wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku.
Było super!!!
10 października 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wybrały się na wycieczkę do sali zabaw "Podwórko" w Mławie. Wyjazd był zaplanowany z okazji Dnia Chłopaka. W tym wyjątkowym miejscu dzieci miały do dyspozycji wiele atrakcji: trampoliny, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, pojazdy, kreatywne klocki, ściankę wspinaczkową i wiele innych. Zabawy przebiegały w bardzo wesołej i miłej atmosferze. Dzieci miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię. Potem wspólnie zasiedliśmy do zamówionego wcześniej posiłku. Zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Mamy nadzieję, że kiedyś ponownie odwiedzimy salę zabaw.
Uczniowie klasy siódmej na lekcji plastyki przygotowali "Żywy obraz". Ich zadaniem było wyszukanie dowolnego obrazu znanego malarza, a następnie stworzenie według wzoru „żywego obrazu". Efekty ich pracy zostały przedstawione na zdjęciach.