Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” ma uświadomić najmłodszym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Policjanci gorąco zachęcają dzieci do noszenia elementów odblaskowych, które w istotny sposób poprawiają widoczność, a tym samym bezpieczeństwo najmłodszych. Uczniowie klasy "O" i I otrzymali niezbędny zestaw odblasków, który zapewni im bezpieczne poruszanie się po zmroku.
Nasza szkoła włączyła się w akcję
„Szkoła do hymnu”
i odśpiewała 4-zwrotki hymnu narodowego w piątek, 8 listopada 2019r. o symbolicznej godz. 11:11.
Przedsięwzięcie to jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.
Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Dlatego klasa III przy współpracy z biblioteką szkolną zgłosiła się do udziału w
Ogólnopolskiej Akcji
"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków".
W ramach akcji zostały przeprowadzone zajęcia zachęcające do czytania oraz zawierające elementy edukacji ekologicznej.
Klasa III przygotowała również dekorację klasy zawierającą
Magiczne Drzewo Słodziaków.
7 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość
Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków.
Zaproszono na nią Panią Dyrektor, nauczycieli i uczniów klas "0"- III.
Dziękujemy wszystkim za udział.
Koordynatorki programu:
Karolina Szustek, Małgorzata Chocholska
6 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Głużku odbył się
III Gminny Konkurs Piosenek i Pieśni Patriotycznych
"TOBIE POLSKO".
Naszą szkołę reprezentowali: "OP"- Lena Kowalska i Gabriel Kowalski, klasy I- III- Lena Żmijewska i Bartosz Jaroszewski, klasy IV- VI- Zuzanna Wudarska i Gabriela Tokarska.
Wyniki uczniów: III miejsce Leny Żmijewskiej, I miejsce- Zuzanny Wudarskiej i Gabrieli Tokarskiej.
Uczniowie otrzymali piękne książki, dyplomy, podziękowania i medale.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Program „Szkoła Przyjazna Rodzinie” wychodzi naprzeciw potrzebie coraz lepszej współpracy szkół z rodzicami uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości. Wychowanie oparte na podstawach wyrosłych z europejskiego kręgu kulturowego, u podstaw którego leży odpowiedzialność, wartość rodziny, szacunek dla życia daje gwarancję przygotowania młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialności za własną rodzinę, kraj i życie społeczne.
“Szkoła Przyjazna Rodzinie” to program, który tworzy przestrzeń współpracy dla szkół, organizacji pozarządowych i osób zaangażowanych w promocję wartości rodzinnych. Jego celem jest uczynienie ze szkoły miejsca przyjaznego rodzinie, tzn. takiego, w którym dostrzegana i respektowana jest jej wartość i rola w rozwoju osobowym człowieka. Przyznawany w ramach programu certyfikat ma być dla rodziców znakiem, że w danej placówce wartości rodzinne są uznawane i będą oni wspierani w procesie wychowawczym.
Koordynator projektu
Małgorzata Chocholska
Agencja Widowisk Artystycznych "Arkona" serdecznie zaprasza naszych uczniów na widowisko historyczne:
"Od powstania listopadowego, do odzyskania Niepodległości".
Odbędzie się ono w naszej szkole 7 listopada 2019 r. (czwartek) , o godzinie 8.00. Cena biletu: 6 złotych.
Serdecznie zapraszamy!
Biblioteka szkolna zaprasza na
"Kiermasz Taniej Książki".
To wydarzenie czytelnicze odbędzie się w naszej szkole w dniach od 24. 10. 2019 r. do 8. 11. 2019 r.
Organizator: p. Karolina Szustek
5 listopada 2019 r. (wtorek)
Godzina 1500
Zebranie dotyczy przekazania informacji na temat wyników dzieci w nauce
oraz omówienia spraw organizacyjnych i wychowawczych.
Dyrektor szkoły
Ewa Kowalska
Zapraszamy Radę Rodziców i Trójki Klasowe
na zebranie, które odbędzie się 5 listopada 2019 r. (wtorek), o godzinie 1400
Obecność obowiązkowa.
Dyrektor szkoły
Ewa Kowalska
Spodnie w kąt!
30 października 2019 r.- Światowy Dzień Spódnicy
Nawet, jeśli na co dzień za spódnicami nie przepadasz, 30 października zrób wyjątek. Niech Twoje ulubione spodnie odpoczną i ustąpią miejsca bardziej kobiecej części garderoby.
W końcu Światowy Dzień Spódnicy trzeba uczcić należycie!
Samorząd Uczniowski
Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.
Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]
Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.
Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminacja tych aktywności nastąpiła w naszej szkole dnia 25 października 2019 r.
- "Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań"- napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.
Minister edukacji odniósł się do najważniejszych tegorocznych rocznic i tego, jak istotna jest pamięć o nich.
- "Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności" - podkreślił szef MEN.
Dyrektor, uczniowie i nauczyciele w ramach akcji "Szkoła pamięta" podjęli następujące działania:
ZAPROSZENIE
Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniewie
zaprasza dzieci w wieku od 5 do 13 lat na
zajęcia z robotyki,
które odbywać się będą w każdy poniedziałek (rozpoczynając od 4 listopada 2019 roku) w budynku biblioteki.
Zapraszamy i zachęcamy! Czekamy na zgłoszenia!
"ZANIM TO SIĘ STANIE"-
hasło tegorocznej XV Kampanii Białych Serc
Kampania Białych Serc to kampania solidarnego protestu przeciwko narkotykom i przemocy, której pomysłodawcą jest Mariusz Zalewski, a głównym organizatorem Grupa Zalewski pomagająca osobom bezdomnym i uzależnionym.
"ZANIM TO SIĘ STANIE" pod takim hasłem aż do 25 października w wielu miastach w Polsce, ale także poza jej granicami odbędą się liczne akcje profilaktyczno-edukacyjne, które przestrzegać będą przed narkotykami oraz odbędzie się wiele imprez sportowych stawiających również na zdrowy i sportowy styl życia. W tym roku główne przesłanie Kampanii Białych Serc dotyczyć będzie samobójstw wśród dzieci i młodzieży.
Nasza szkoła tradycyjnia dołączyła do akcji. Pojawiły się na szybach okien pierwsze białe seduszka.
20 października 2019 roku w Kościele w Żurominku Kapitulnym odbyła się uroczystość z okazji
250- lecia konsekracji kościoła.
Pani Dyrektor Ewa Kowalska, nauczyciele, uczniowie i rodzice naszych uczniów przygotowali uroczystą oprawę Mszy Świętej oraz montaż słowno- muzyczny z okazji tej niezwykłej rocznicy.
Serdecznie wszystkim dziękujemy.
WYCIECZKA DO PŁOCKA I ŁĄCKA
16. 10. 2019 r.
Dnia 16 października 2019 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Płocka i Łącka. Uczestniczyli w niej uczniowie klas "0" – VI wraz z opiekunami.
Dzięki spacerowi z przewodnikiem nasze dzieci mogły poznać wiele ciekawostek dotyczących Płocka – zarówno tego dawnego, jak i współczesnego. Zobaczyliśmy też najcenniejszy zabytek Płocka, Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z 1144 roku. Zwróciliśmy również uwagę na przepływającą przez Płock rzekę Wisłę. Widok ze Wzgórza Tumskiego był jak zawsze zachwycający. Zobaczyliśmy też dom rodzinny Władysława Broniewskiego. Stoi on przy ulicy Kościuszki 24, wzniesiony został w końcu XIX w.
Centralnym punktem wycieczki było przedstawienie w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Uczniowie obejrzeli sztukę pt. „Tajemniczy ogród”. W czasie półtoragodzinnego przedstawienia śledziły losy bohaterów i ich wielką przemianę. Spektakl poruszył serca wszystkich bez względu na wiek – wzruszał i bawił, ale przede wszystkim skłaniał do refleksji. To historia o dziecięcej przyjaźni i uzdrawiającej mocy natury.
Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Stadninie Koni w Łącku. Uczniowie z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądali stajnie i boksy, w których znajdowały się konie. Dowiedzieli się, w jaki sposób o nie dbać i utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu. Po obejrzeniu koni nastąpił oczekiwany przez dzieci moment –przyszła pora na wspólne zabawy oraz pieczenie kiełbasek w ognisku, a na koniec jeszcze przejażdżka dorożkami.
Zadowoleni, choć zmęczeni wróciliśmy bezpiecznie do swoich domów.
DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW ZA WSPARCIE FINANSOWE PRZY ORGANIZACJI WYCIECZKI.
Dziękujemy!
kierownik wycieczki: Chocholska Małgorzata
Dnia 11.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji
Dnia Edukacji Narodowej.
Przygotowali ją uczniowie klasy V pod kierunkiem Pani Hanny Ogrodzińskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Głos zabrała też Pani Dyrektor Ewa Kowalska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Tego dnia odbyła się też uroczystość
„Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.
Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na flagę państwową. Dyrektor Szkoły Pani Ewa Kowalska dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem, wypowiadając słowa:
„Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.
Z okazji tej uroczystości Pani dyrektor wręczyła uczniom dyplomy, medale i drobne upominki, a przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Tokarska ufundowane przez radę "rożki- niespodzianki".
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i wszyscy pracownicy naszej szkoły pragną serdecznie podziękować Radzie Rodziców za życzenia, kwiaty, drobne upominki i przepyszny tort.
Serdecznie dziekujemy!
ŻYCZENIA!!!
W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!
Samorząd Uczniowski
UWAGA RODZICE!!!
16 października 2019 r. planowana jest wycieczka do Płocka do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego na spektakl teatralny pt. "Tajemniczy ogród". W programie wycieczki jest również zaplanowane zwiedzanie miasta (Rynek, Katedra, Wzgórze Tumskie, Stare Miasto) i wizyta w Stadninie Koni w Łącku ( zwiedzanie z przewodnikiem stadniny- zabytkowe powozy, stajnie, bezpośredni kontakt ze zwiarzętami, przejażdżka bryczką, ognisko). Koszt wyjazdu 40 zł. Wycieczka jest przewidziana dla uczniów klas "O"- VI. Proszę o zapisy u wychowawców i dokonywanie wpłat.
DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW ZA WSPARCIE FINANSOWE PRZY ORGANIZACJI WYCIECZKI (zakup biletów do teatru).
Dziękujemy!
Kierownik wycieczki: Małgorzata Chocholska
2 października 2019 r. naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pt. „Wrzesień 39”.
Podczas pokazu omówiono i zaprezentowano sytuację międzynarodową Polski przed wybuchem II Wojny Światowej i w trakcie jej trwania. Artyści zaprezentowali polskie mundury wojskowe, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się repliki broni, karabiny, pistolety, granaty i bagnety. Ochotnicy mieli szanse osobiście dotknąć i sprawdzić wyposażenie wojska polskiego poprzez przymierzanie hełmów, masek przeciwgazowych oraz elementów umundurowania żołnierzy. Największą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonej broni. Na zakończenie pokazów uczniowie ćwiczyli musztrę, sprawdzając, kto nadaje się do wojska.
Była to świetna żywa lekcja historii.