Nasza szkoła przystąpiła do akcji MEN
"Razem na Święta".
Celem przedsięwzięcia jest pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
W ramach obowiązujących przepisów 18. 12. 2019r. w naszej szkole została przeprowadzona ewakuacja uczniów i pracowników szkoły.
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w konkursie organizowanym przez
firmę CEDROB S.A. "Choinka w szkole".
Oto praca zgłoszona przez naszą szkołę.
W ramach obowiązujących przepisów 11. 12. 2019r. w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja uczniów i pracowników szkoły.
W naszej placówce realizowana jest ogólnopolska kampania społeczna
pt. "Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj".
Celem akcji jest: przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci, wzmacnianie więzi rodzinnych, rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, rozwijanie kompetencji cyfrowych, kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.
Nasi uczniowie zamiast SMS wysyłają do najbliższych kartki świąteczne.
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Starych Kosinach
serdecznie zaprasza na
kiermasz bożonarodzeniowy.
Do nabycia są własnoręcznie wykonane stroiki i kartki świąteczne. Pieniążki uzyskane ze sprzedaży zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów.
Zapraszamy!!!
6 grudnia 2019r. uczniowie naszej szkoły z okazji mikołajek odwiedzili
Kreatywne Centrum Zabawy i Edukacji „Laboratorium Przygody” w Mławie.
Dzieciaki świetnie bawili się w nowoczesnej sali zabaw, gdzie mieści się konstrukcja zabawowa (wieża pająka, zjeżdżalnia pontonowa, trampolina, zjeżdżalnie tubowe, basen z kulkami, labirynty z przeszkodami i kącik malucha), uczestniczyli w warsztatach plastycznych- bożonarodzeniowych i warsztatach edukacyjnych z Robotyki Lego z programowaniem. Oj, było co robić! Świetna zabawa i nauka! Dziękujemy!
6 grudnia 2019r. jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję.
W związku z wyjazdem do Mławy mikołajkowa zabawa w naszej szkole odbyła się 5 grudnia 2019r. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Jaka była radość, gdy zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj. Przybył w towarzystwie śnieżynki i elfa. Dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem. W podziękowaniu za prezenty uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami wszystkich uczniów naszej szkoły.
Rada Rodziców naszej szkoły
dnia 5 grudnia 2019r. zorganizowała dla naszych uczniów
mikołajkowy spektakl interaktywny
pt. "Fizyka wszędzie styka".
W ramach spektaklu dzieciaki obejrzały eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi i dowiedziały się na czym one polegają.
Uczniowie pragną serdecznie podziękować Radzie Rodziców. Spektakl był super!!!
4 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły sie warsztaty profilaktyczne. Uczniowie klas "0"- III dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z telefonów komórkowych, sieci Internet, portali społecznościowych. Pooznali też korzyści płynące z dostępu do Internetu. W klasach IV- VI warsztaty dotyczyły agresji, sposobów jej eliminowania i zapobiegania.
2 grudnia 2019r. nasi uczniowie odwiedzili GBP w Wiśniewie. Celem wyjazdu było uczestniczenie w przedstawieniu mikołajkowym
pt. "Zimowe przygody Kubusia",
przygotowanym przez Studio Teatralne KRAK-ART z Krakowa.
Uczniom bardzo podobały się przygody Kubusia, Prosiaczka, Kłapouchego i królika. Zaprzyjaźniły się też z wróżką. Po przedstawieniu na uczestników czekała niespodzianka- wizyta Św. Mikołaja, który życzył wesołych Świąt Bożego Narodzenia i odbdarował wszystkich słodkościami. Swoją obecnością zaszczycił nas też Pan Wójt Grzegorz Woźniak.
Andrzejki
to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów … wróżb. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie są źródłem szacunku dla obrzędów ludowych.
Zapraszamy 29 listopada 2019r. (piątek) na szkolne andrzejki. W programie: projekcja filmu pt. "Król Lew", wróżby andrzejkowe i tańce.
Życzymy udanych wróżb i dobrych humorów!
XX edycja
25.11.2019-02.01.2020
Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pod nazwą "Góra Grosza".
Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie i przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
"Biała wstążka" – kampania przeciw przemocy wobec kobiet
Kampania „Biała wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach.
Po co nosić białą wstążkę?
Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.
Kampania rozpoczyna się 25 listopada a kończy 10 grudnia.
Zachęcamy również Państwa do włączenia się w akcję i przypięcie białej wstążki.
W ramach kampanii nasi uczniowie dnia 25 listopada 2019r. (poniedziałek) będą nosić białe wstążeczki i dnia 26 listopada 2019r. (wtorek) jadą do Szkoły Podstawowej w Bogurzynie na koncert Jacek Mianowski i Przyjaciele zorganizowany dla uczniów klas IV - VI z gminy Wiśniewo.
Dzięki inicjatywie pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiśniewie uczniowie mogli wysłuchać koncertu zespołu Mianowski i Przyjaciele w składzie: Jacek Mianowski i Jarosław Aftyka. Koncert był protestem przeciw agresji. Jarosław Aftyka przeprowadził na ten temat pogadankę połączoną z dialogiem ze zgromadzonymi w sali uczniami. W scenariusz imprezy wpleciono spontanicznie wokalne popisy uczniów i nauczycieli.
25 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się
Dzień Pluszowego Misia.
Uczniowie przynieśli swoje ukochane misie.
Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę
"Przynieś karmę dla zwierzaka".
Zbieramy karmę dla zwierzaków ze schroniska w Pawłowie.
Otwórz serducho dla zwierzaka!!!!
Samorząd Uczniowski
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
Z poważaniem
Anna OstrowskaRzecznik Prasowy MEN
20 listopada 2019r. odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne, które zostały zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wiśniewie. Uczniowie wykonywali kartki świąteczne i ozdoby bożonarodzeniowe.
Prace dzieci będą do nabycia na KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM.
Dochód ze sprzedaży zasili konto Rady Rodziców.