Uwaga Rodzice!
Od 26 kwietnia 2021 roku uczniowie klas I- III wracają do nauki w formie hybrydowej.
Miejska Biblioteka w Mławie zaprasza uczniów do udziału
w Powiatowym Konkursie "Jestem eko z biblioteką".
Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie:
Szanowni Państwo,
Starostwo Powiatowe przygotowuje obecnie Strategię Rozwoju Powiatu Mławskiego na lata 2021-2027. Chcemy poznać opinie mieszkańców powiatu, ich potrzeby i oczekiwania, aby zaplanowane działania przyczyniły się do rozwoju, a przez to do poprawy jakości życia mieszkańców.
Zwracamy się w związku z tym z ogromną prośbą o upowszechnienie ankiety dla mieszkańców - zamieszczenie jej w mediach społecznościowych oraz przesłanie pracownikom instytucji gmin, radnym, sołtysom oraz organizacjom pozarządowym działającym na terenie powiatu. Taki sposób umożliwi nam dotarcie z ankietą do osób mieszkających w różnych gminach i sołectwach powiatu.
Szczególnie zależy nam, aby przekazać ankietę dyrekcjom szkół i nauczycielom, aby poprzez e-dziennik udostępnili kwestionariusz uczniom, którzy także mogą wypełniać ankietę. Szczególnie zachęcamy młodzież do wyrażenia opinii o potrzebach młodego pokolenia. Młodsi uczniowie mogą wykorzystać umiejętności cyfrowe i do ankiety zebrać odpowiedzi od dziadka / babci lub innych członków rodziny czy znajomych seniorów.
Informacje techniczne i organizacyjne: ankieta jest dostępna wyłącznie w formie elektronicznej. Można ją wypełnić zarówno w komputerze stacjonarnym jak i na smartfonie. Z jednego urządzenia można wypełnić wiele ankiet (np. w sytuacji, gdyby nastolatek chciał wypełnić ankietę w własnym imieniu a także zbierając odpowiedzi od babci).
Kwestionariusz składa się z 15 rozbudowanych pytań (większość z nich zawiera opcje do zaznaczenia wybranej odpowiedzi), wypełnienie ankiety zajmie około 15 minut. Pytania dotyczą jakości życia mieszkańców na obszarze powiatu. Ankieta jest anonimowa, odpowiedzi będą zbierane i podsumowane przez firmę Pracownia 3E - wykonawcę odpowiedzialnego za przygotowanie Strategii Rozwoju Powiatu. Wnioski z badania wśród Mieszkańców będą zawarte w opracowanym dokumencie Strategii.
Badanie trwa do dnia 30 kwietnia br. Link do ankiety:
Do 25 kwietnia 2021r. przedłużone zostały dotychczasowe obostrzenia w związku z sytuacją epidemiologiczną.
Uczniowie klas I-VI uczą się zdalnie.
Od 19 kwietnia 2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego wracają do nauki stacjonarnej.
Dyrektor szkoły
Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.
Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.
Fundacja SŁOWO wraz z partnerem, Fundacją PZU, zorganizowała w tym roku I Ogólnopolski Konkurs na prezentację multimedialną „Chrzest Polski”. Konkurs został rozstrzygnięty w lutym, na naszej stronie internetowej pod adresem: http://swietochrztu.pl/2021/02/15/wyniki-oraz-prezentacje-nagrodzone-w-i- ogolnopolskim-konkursie-na-prezentacje-multimedialna-chrzest-polski/ obejrzeć można 45 zwycięskich prezentacji. Z materiałów można swobodnie korzystać np. podczas prowadzenia lekcji tematycznych. Przed końcem roku szkolnego planujemy ogłosić II edycję konkursu, do udziału w którym już dziś serdecznie zapraszamy.
Święto Chrztu Polski zacząć można „śledzić” w social mediach, do czego serdecznie zapraszamy:Facebook: https://www.facebook.com/swietochrztupl/Twitter: https://twitter.com/swietochrztu_plWydarzenie „Wywieś Flagę na Święto Chrztu Polski": https://www.facebook.com/events/264136315324998/
Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek.
Narodowy Spis Powszechny 2021
Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.
Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.
Podstawową metodą Narodowego Spisu Powszechnego jest samospis internetowy. Osoby starsze mogą prosić dzieci lub najbliższych o pomoc w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.
Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Gminy/Miasta, w którym jest przygotowane specjalne stanowisko do spisania się.
Więcej informacji:
INFOLINIA SPISOWA 22 279 99 99
Zgodnie z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid–19, od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Starych Kosinach.
Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Dyrektor Szkoły- Ewa Kowalska
Szkolne korytarze przywitała Pani Wiosna.
Pojawiły sie wielkanocne dekoracje.
Uczniowie na zajęciach technicznych i plastycznych wykonywali różne ozdoby świąteczne: kurczaki wielkanocne, palmy, kartki świąteczne, ozdabiali szablony jajek, baranków...... Spójrzcie sami!
Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.
Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.
Od 15 do 28 marca 2021 roku w województwach pomorskim, mazowieckim i lubuskim zajęcia dla uczniów klas I-III będą prowadzone hybrydowo, tzn. naprzemiennie.
Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby zorganizować naukę stosując następujące zasady:
Starsi uczniowie z tych regionów będą uczyć się na dotychczasowych zasadach. Utrzymane są również zasady pracy placówek wychowania przedszkolnego.
Samorząd Uczniowski
Chłopcy przygotowali Paniom i koleżankom drobne upominki oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.
Zorganizowano szkolny konkurs na "Walentynkę".
Wszystkie prace zostały wyróżnione.
Gratulujemy!!!
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do 14 marca 2021 r. wydłużone zostaje nauczanie zdalne dla uczniów klas IV - VI.
WAŻNA INFORMACJA!!!
Uczniowie klas "0" - III po zakończonej kwarantannie wracają do nauki w trybie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Uczniowie klas IV- VI pracują w trybie zdalnym.
Uwaga rodzice!
Uczniowie, którzy wykazują jakiekolwiek objawy chorobowe nie przychodzą do szkoły!!!
Dyrektor szkoły
Gorąco zachęcamy do obejrzenia koncertu „Młodzi Niezłomnym”. Spektakl będzie dobrym wprowadzeniem do zajęć poświęconych tematyce podziemia niepodległościowego. Szczególnie polecamy go uczniom klas IV-VI naszej szkoły.
Widowisko mogą obejrzeć Państwo na profilu MEiN na Facebooku
https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki/
oraz w serwisie You Tube
https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be.
Emisja odbędzie się w poniedziałek, 1 marca o godz. 20:05 w Programie I Polskiego Radia.
Koncert „Młodzi Niezłomnym” to jedna z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Mamy świadomość, że naszą wolność zawdzięczamy postawie, która cechowała Żołnierzy Niezłomnych.
Spis powszechny rozpocznie się dnia 1 kwietnia 2021 r., a zakończy 30 września 2021 r.
Spis powszechny to obowiązkowe badanie realizowane raz na 10 lat przez Główny Urząd Statystyczny.
Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego.
Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.